Pojdi na glavno vsebino
iskanje meni

Koledar dogodkov v občini Tržič


  • Kultura

    TO NI SELFI, Avtoportreti članov KUD Načeta paleta

    Galerija Paviljon NOB I Predilniška 12 I Tržič KUD Načeta paleta, Koroška 24, 4290 Tržič I +386 (0)40 187 084 I naceta.paleta@gmail.com

    Odprtje razstave s kulturnim programom in pogostitvijo bo v petek, 20. 8. ob 19. uri.
    Razstava bo odprta od 20. 8. do 27. 8. 2021, vsak dan ob 10.00-12.00 in 16.00-18.00.

    Razstavljajo: Maruša Kline, Bojan Toporiš, Klavdija Bogataj, Urša Toporiš, Jelena Dolenc, Jerneja Mihevc,
    Jošt Belhar, Sašo Bogataj, Mark Mandy, Andrejka Belhar Polanc, Nina Šterman in Luna Moona.

    Program ob odprtju bo potekal pred galerijo. Nastopili bodo:
    KOMUNALIKA (Metallica tribute band),
    Jelena Dolenc in Mark Mandy (poezija)
    ter SMETNAKI (funk/ska).
    Program bo povezoval Joe Joe O’Reily.

    Razstavo bo slovesno odprl tržiški župan, mag. Borut Sajovic.

    Glasbeni večer v Tržiškem muzeju: Branko Završan & Band

    Tržiški muzej I Muzejska ulica 11, 4290 Tržič Tržiški muzej I Muzejska 11, 4290 Tržič I www.trziski-muzej.si I 04 53 15 500 I trziski.muzej@guest.arnes.si

    Branko Završan, slovenski igralec in glasbenik-šansonjer, je član igralskega ansambla Slovenskega ljudskega gledališča Celje. Svoj glas posoja tudi številnim animiranim likom, reklamnim sporočilom. Z zasedbo izvaja slovenske različice šansonov Jacquesa Brela, ki jih je zbral v glasbeni predstavi in istoimenskem albumu Senca tvojega psa.  Je opazen in večkrat nagrajen ustvarjalec na slovenskem in tujem.

    Ne zamudite njegovega koncerta v Tržiškem muzeju, v petek, 20. avgusta ob 20.30. 

    Informacije in nakup vstopnic v Tržiškem muzeju.

    Kultura, Razstave

    Razstava ob trideseti obletnici osamosvojitve Slovenije

    Galerija Atrij I Trg svobode 18, 4290 Tržič Tržiški muzej I trziski.muzej@guest.arnes.si I www.trziski-muzej.si I 04 531 55 00

    Razstava se sprehodi skozi nekaj manj kot 150 let naše zgodovine. Vodi nas od prve jasno izražene ideje o združitvi Slovencev v pomladi narodov leta 1848, preko prvič jasno zapisane misli o samostojni Sloveniji leta 1941 in razvoja osamosvojitvene misli med slovenskimi izseljenci, vse do osemdesetih let prejšnjega stoletja, ko je misel na samostojnost dobila krila tudi v matični domovini.

    Razstavo si lahko ogledate od 24.06.2021 dalje v galeriji Atrij.

    Na planincah luštno je

    Lešanska planina - Dobrča (KO Leše 851) Medgeneracijsko društvo Bloški prstki | Špela Bohinjec Modic | 031 809 734 | bloski.prstki@gmail.com

    Namen prireditev je prenašanje tradicije, prikazovanje načina življenja, ki izginja in prenos znanja iz generacije na generacijo. Zadnja leta je bila ponudba Lešanske planine močno okrnjena, zadnje leto pa na planini sploh ni bilo več pastirja.
    Širši namen je s promocijo in dejavnostjo društva, planino ponovno oživiti, pomagati pastirju pri izvajanju njegove naloge ter s tem spodbuditi, da bo planina postala bolj priljubljena in bo Agrarna skupnost v prihodnjih letih lažje dobila ustreznega pastirja, ki bo planino vodil v smeri razvoja in tradicije in bo spet delovala kot nekoč.
    Z znanjem in izkušnjami želi društvo pripraviti nastavke za projekte, ki jih bo možno prijaviti na razpise za financirane s strani evropskih sredstev.

    Za vsa vprašanja in informacije so vam na voljo na FB Lešanska Dobrča, FB Bloski prstki ali na e mail: bloski.prstki@gmail.com.

    Bibliobus - potujoča knjižnica

    Tržič Knjižnica dr. Toneta Pretnarja I Balos 4, 4290 Tržič I 04 592 38 83 I www.knjiznica-trzic.si I siktrz@trz.sik.si

    Urnik in postajališča lahko najdete na spletni strani https://www.knjiznica-trzic.si/urnik-in-postajalisca/.

     

    Zametki prve potujoče knjižnice v Tržiču segajo v leta 1965–1969, prvi tržiški potujoči knjižničar je bil pokojni dr. Tone Pretnar, po katerem ima naša knjižnica ime. Takrat je še kot študent honorarno pomagal v Tržiški knjižnici, občasno pa naložil knjige v kovček in se z njimi in s filmi Delavske univerze odpravil v Lom, kjer sta mu – potujočemu knjižničarju – zavetje v osnovni šoli v Lomu nudila takratna lomska učitelja Dani in Ivo Gorjanc. Tone Pretnar se je spominjal, da je bilo bralstvo v Lomu prijazno, prikupno, pa tudi kritično. To seveda ni bila potujoča knjižnica, kot jo pojmujemo danes, bil pa je prvi poizkus, kako knjigo približati bralcu, ki je odmaknjen od osrednje knjižnice.

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...